Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... daca nu am semnat actul aditional cf oug ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

daca nu am semnat actul aditional cf oug 50/2010,trebuie sa cer anularea lui?

Buna ziua,
Am un credit ipotecar din 2007, anul trecut nu am semnat actul aditional cf oug 50/21010 deoarece nu am fost de acord cu prevederile actului aditional si mi-au trecut in plus alte prevederi cu care nu am fost de acord.Am facut notificare in scris, cu nr de inregistrare in care am specificat motivele nesemnarii actului aditional.Stiu ca, cf Legii 288/2010 modificarile aduse nu se aplica si la creditele in derulare,dar am auzit ca,daca nu am semnat actul aditional cf OUG 50/2010 in termen de 60 de zile de la intrarea in vigoare a legii pot sa solicit anularea respectivului act sau nu mai e nevoie?
Puteti cere anularea lui, in termen de 60 de zile, de la intrarea in vigoare a ultimelor prevederi legale. Daca doriti anularea acestui act aditional, puteti solicita bancii, in scris, acest lucru. Succes.........:)
Daca nu cer anularea actului aditional ce se intampla?
Sau cu ce ma favorizeaza daca cer anularea actului aditional?
Ce ar trebui sa fac?