Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare carte munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare carte munca

Buna ziua,
Am un angajat care nu a mai avut carte de munca pana acum. Carnetele de munca ale firmei se tin la ITM. Cand depun acesta carte trebuie sa completez ceva in ea(daca da care rubrici), sau va fi completata de ITM?

Multumesc mult!
Se completeaza de catre ITM, carnetul de munca al angajatului respectiv.
Multumesc! ca sa fiu complet lamurit, duc carnetul nou nout fara sa scriu nimic in el la ITM?
Duci carnetul nou insotit de actele necesare angajarii - copie c.i., copie de pe actele de studii, copie certif. de nastere
Sunteti nepretuit! multumesc.
Buna ziua!
Am si eu o intrebare.
In Revisal se cere un numar de contract si un numar de ITM.
Care dintre aceste doua numere se inscrie in carnetul de munca la coloana 7 ?