avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare carte munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare carte munca

Buna ziua,
Am un angajat care nu a mai avut carte de munca pana acum. Carnetele de munca ale firmei se tin la ITM. Cand depun acesta carte trebuie sa completez ceva in ea(daca da care rubrici), sau va fi completata de ITM?

Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:41, 17 Decembrie 2008
Se completeaza de catre ITM, carnetul de munca al angajatului respectiv.
Multumesc! ca sa fiu complet lamurit, duc carnetul nou nout fara sa scriu nimic in el la ITM?
Duci carnetul nou insotit de actele necesare angajarii - copie c.i., copie de pe actele de studii, copie certif. de nastere
Sunteti nepretuit! multumesc.
Buna ziua!
Am si eu o intrebare.
In Revisal se cere un numar de contract si un numar de ITM.
Care dintre aceste doua numere se inscrie in carnetul de munca la coloana 7 ?

Alte discuții în legătură

Inchidere carte de munca IONESCU MONICA IONESCU MONICA Cu ce data se inchid cartile de munca pt, a fi predate salariatilor? Daca in cadrul institutiei exista birou RU cartile de munca mai trebuiesc duse la ITM pt. ... (vezi toată discuția)
Inregistrari in cartea de munca dupa data de 01.01.2011 do_ri do_ri Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu sfaturi referitoare la urmatorul caz: sunt angajata din octombrie 2010 pe o perioada determinata de 3 luni, adica acum ... (vezi toată discuția)
Suspindarea cim si concediul medical Milos Alexandru Milos Alexandru Buna ziua, Va solicit sprijinul in urmatoarea problema: O societate a avut un salariat care a fost 30 zile calendaristice consecutive in medical. Rugamintea ... (vezi toată discuția)