Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie militara

Sunt pensionar militar.La varsta de 46 ani ,in anul 2001 ,am iesit la pensie anticipat cu stagiu complet de cotizare.Acum sunt pensionar militar la limita de varsta.Tinand cont ca de atunci mai am 6 ani lucrati,acum la recalculare se va tine cont si de acestia?
Se tine cu siguranta cont, doar ca trebuie sa dovediti cu acte acesti an de munca. Si mai e ceva:angajatorul la care ati lucrat sa fi virat banii la fondul de pensii, ca altfel degeaba aveti acte doveditoare .