Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... elev
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

elev

buna ziua,

aseara a venit baiatul meu de la scoala spunandu mi plangand ce i s a intamplat la scoala.

era la ora de sport si juca volei cu colegii lui in sala de sport.
in aceeasi sala mai era o alta clasa cu o alta doamna profesor.

baiatul meu cand a dat in minge ,mingea a trecut prin fata doamnei profesor a celeilalte clase si era sa o loveasca in fata.

atunci doamna respectiva a luat mingea si a vrut sa i dea in cap baiatului dar el s a lasat in jos si nu l a lovit , s a enervat si i a dat cu piciorul in fund si o palma in cap certandu l ca ea era operata la ochi si daca i dadea cu mingea in ochi.........
etc.baiatul si a cerut scuze si i a spus ca nu asta a fost intentia lui dar.........

baiatul meu este clasa a 7 si este un copil care nu a creat niciodata probleme la scoala sau in particular si la invatatura are numai 9 si 10

maine spre ex. merge la olimpiada de matematica.

eu cum trebuie sa procedez in aceasta situatie?

este normal asa ceva?

pentru ca azi baiatul meu nu mai vroia sa se duca la ora de sport.

faceti plangere la director.
daca copilul are vanatai mergeti la IML si luati un certificat medico-legal.
Sau la Inspectoratul Scolar Judetean