avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... elev
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

elev

buna ziua,

aseara a venit baiatul meu de la scoala spunandu mi plangand ce i s a intamplat la scoala.

era la ora de sport si juca volei cu colegii lui in sala de sport.
in aceeasi sala mai era o alta clasa cu o alta doamna profesor.

baiatul meu cand a dat in minge ,mingea a trecut prin fata doamnei profesor a celeilalte clase si era sa o loveasca in fata.

atunci doamna respectiva a luat mingea si a vrut sa i dea in cap baiatului dar el s a lasat in jos si nu l a lovit , s a enervat si i a dat cu piciorul in fund si o palma in cap certandu l ca ea era operata la ochi si daca i dadea cu mingea in ochi.........
etc.baiatul si a cerut scuze si i a spus ca nu asta a fost intentia lui dar.........

baiatul meu este clasa a 7 si este un copil care nu a creat niciodata probleme la scoala sau in particular si la invatatura are numai 9 si 10

maine spre ex. merge la olimpiada de matematica.

eu cum trebuie sa procedez in aceasta situatie?

este normal asa ceva?

pentru ca azi baiatul meu nu mai vroia sa se duca la ora de sport.

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:02, 27 Ianuarie 2011
faceti plangere la director.
daca copilul are vanatai mergeti la IML si luati un certificat medico-legal.
Sau la Inspectoratul Scolar Judetean

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident la ora de educatie fizica .. si cine plateste? loressa loressa O eleva de liceu a ramas fara un dinte si alti doi i-au fost stirbiti in sala de sport in timpul orei de educatie fizica. Impactul s-a produs ca urmare a ... (vezi toată discuția)
Copil batut de profesoara de sport sandu alina roxana sandu alina roxana Bună ziua Povestea este următoarea. Copilul meu este la clasa O pregatitoare la o scoala din Bucureşti. Profesoara de sport mi-a trimis bileţele puse în ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! băiatul meu a rămas repetent pentru ca după 3 ... andreea 19 19 andreea 19 19 Buna ziua ! Băiatul meu a rămas repetent pentru ca după 3 săptămâni de greva in care profesorul de fizica a revenit la școala nu a vrut să-l asculte ... (vezi toată discuția)