Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu social firma in alt judet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu social firma in alt judet

ce acte imi trebuie pt schimbare sediu in alt judet ,unde se depun? multumesc
Gasiti pe siteul ORC aceste informatii:[ link extern ]
Se depun la ORC unde aveti sediul initial, iar ORC va transmite in judetul respectiv actele.
Ai nevoie de:
- hotararea AGA;
- contor de cuvinte pentru AGA;
- act constitutiv actualizat;
- contract comodat/inchiriere;
- titlu de proprietate pt spatiu;
- certificat + adeverinta Administratia Financiara;
- acordul vecinilor + avizul asociatiei de proprietari, daca este cazul;
- certificatul de inregistare + certificatul constatator in original prin care s-a autorizat activitati de birou la sediul social - in original;
- cerere tip

Actele se depun la ORC unde isi are firma sediul social (daca nu ma insel se pot depune si la ORC unde va avea sediul social).

Denisa Stanca, Avocat