avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu social firma in alt judet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu social firma in alt judet

ce acte imi trebuie pt schimbare sediu in alt judet ,unde se depun? multumesc
Cel mai recent răspuns: Denisa Stanca , Avocat 15:52, 27 Ianuarie 2011
Gasiti pe siteul ORC aceste informatii:[ link extern ]
Se depun la ORC unde aveti sediul initial, iar ORC va transmite in judetul respectiv actele.
Ai nevoie de:
- hotararea AGA;
- contor de cuvinte pentru AGA;
- act constitutiv actualizat;
- contract comodat/inchiriere;
- titlu de proprietate pt spatiu;
- certificat + adeverinta Administratia Financiara;
- acordul vecinilor + avizul asociatiei de proprietari, daca este cazul;
- certificatul de inregistare + certificatul constatator in original prin care s-a autorizat activitati de birou la sediul social - in original;
- cerere tip

Actele se depun la ORC unde isi are firma sediul social (daca nu ma insel se pot depune si la ORC unde va avea sediul social).

Ultima modificare: Joi, 27 Ianuarie 2011
Denisa Stanca, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social fara activitate shineday shineday buna ziua! o cunostinta de a mea m-a rugat sa-i fac sediu firmei sale un SRL (fara activitate) in garsoniera mea care e locuita de mine. Mentionez ca firma e ... (vezi toată discuția)
Acte necesare schimbare sediu Altheea Altheea Buna ziua, In cazul schimbarii sediului unei firme, persoana care depune actele la Registrul Comertului are nevoie de procura speciala legalizata data de cei ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social ContSters159916 ContSters159916 Buna ziua, In cazul schimbarii sediului social, ce trebuie facut? Hotarare AGA, act constitutiv actualizat... Multumesc. (vezi toată discuția)