Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu social

Buna ziua,

In cazul schimbarii sediului social, ce trebuie facut?
Hotarare AGA, act constitutiv actualizat...

Multumesc.
Da, ambele, evident.
Pe laga hotarare (pentru care se scoate contorul de cuvinte) si act constitutiv actualizat vei avea nevoie de contract de inchiriere/comodat, titlul de proprietate pentru spatiu, acordul vecinilor si avizul asociatiei de proprietari daca este o cladire cu mai multe imobile si certificatul si adeverinta pentru spatiu eliberate de Administratia Financiara.