Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... interdictie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

interdictie

Buna ziua!
Ma numesc Elena sint din Republica Moldova, iata care este cazul meu: recent am fost plecata in Italia in vizita la parintii mei, din neatentie nu am socotit in general cind se implinesc 30 de zile in care am voie sa stau in schengen shi am intirziat cu 3 zile. Am fost retinuta si in rezultata m-am ales cu interdictie per 1 an de zile, insa vamesu dupa ce iam spus toata povestea mea m-a sfatuit sa apelez la autoritatilemaghiare privind anularea interdictiei sau macar diminuarea termenului. As vrea sa stiu ce pot face in cazu asta, cum sa procedez si la ce sa ma astept.... mersi mult (mentionez este a 2 a oara cind imi deschid visa schengen)
Cine v-a aplicat interdictia ?
Autoritatile maghiare sau cele italiene ?