Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deviz lucrare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deviz lucrare

Buna ziua,

firma la care lucrez se ocupa cu executia de picine si saune (nu este firma de constructii). Pana acuma aceste lucrari au fost facturate catre clienti ca si "executie lucrare cf. contract nr........" In contract sunt specificate lucrarile care au loc, insa nu stiu daca e suficient acest contract sau trebuie si un deviz de lucrare, ca sa pot sa scad din gestiune toate materialele folosite. Va rog daca ma puteti ajuta si cu o legislatie in privinta asta.

Va multumesc.
Scaderea de gestiune o puteti face prin bon de consum sau situatie de lucrari. Pentru descarcarea de gestiune obligatoriu unul din ele daca nu se factureaza distinct materialele.