Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... coasigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

coasigurat

Buna seara. Cum as putea procedea daca vreau sa o iau pe mama pe cas-ul meu tinand seama ca nu are niciun venit? Multumesc,
1. Daca sunteti salariat o puteti lua pe mama coasigurat.
2. Va duceti la serv. Contabilitate al angajatorului si completati o declaratie tip la care adaugati si actelor de identitate ale mamei dvs.
3. Daca angajatorul nu stie cum sa procedeze luati legatura cu Casa de Asigurari de Sanatate.
Multumesc mult,