Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de colaborare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de colaborare

Doresc sa ma angajez ca agent imobiliar si peste tot mi se cere sa devin PFA. Este neaparat necesar sa fac asta sau as putea primi comisionul pe baza altui tip de contract, avand in vedere ca firmele nu ofera salariu fix?
Cu contract de comision dar trebuie sa-l inregistrezi la Finante si platesti 16% impozit.