Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale evidenta intrari-iesiri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

evidenta intrari-iesiri

Daca un srl desfasoara 2 activitati diferite :prestari servicii si distributie produse se pot tine la acelasi sediu 2 dosare de intrari-iesiri pentru fiecare activitate? multumesc
Nu inteleg, te referi la registre de intrare - iesire (corespondenta - care se tine de catre registratura societatii) sau la intrari - iesiri de marfa?
La intrari-iesiri date inregistrate:oferte,cereri, contracte , decizii,etc
Pentru intrari iesiri corespondenta trebuie ca societatea sa aiba un singur registru insa in practica, multe societati au in plus cate un registru separat pentru fax-uri si unul pentru decizii.
avn a scris:

Pentru intrari iesiri corespondenta trebuie ca societatea sa aiba un singur registru insa in practica, multe societati au in plus cate un registru separat pentru fax-uri si unul pentru decizii.

Dar normal si acelea -decizii, faxuri- trebuie sa se regaseasca in registrul general. Amenzile date de Arhivele Nationale pentru nereguli de acest gen - evidenta dubla - sunt mari
Atata timp cat este vorba despre o singura firma, este de preferat sa fie tinut un singur registru si o singura evidenta, cetralizata.