Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salarul minim
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salarul minim

salarul minim este 670lei din 01.01.2011?dar salariul pentru calificati?care este cota care se aplica?
Conform contractului colectiv unic la nivela national 2011-2014, minimul este de 700 lei si valoarea indicelui pentru calificati este de 1.1
Inca nu s-a aprobat.
daca nu este aprobat atunci salariul calificatilor ramane ca in anul 2010?
Da inca nu s-a aprobat, mergeti pe 670, la valoare indici nu stiu ce sa va spun.......
Exista doar varianta modificarii salariului acelor salariati care il au sub minimum pe economie .. adica 670 lei.
Pentru ceilalti nu se modifica salariul avand in vedere ca se sustine inexistenta unui CCMN, cel vechi a fost denuntat !!! , iar cel nou nu s-a inregistrat.