Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buletinul de identitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buletinul de identitate

ma rugat o vecina sa va intreb cefel de timbre trebuie ca sa trimita la judecatorie ca sa dea copie dupa divort ca sasi poata face buletinul.de cat timbru
Cererea de legalizare a unei sentinte de divort se adreseaza presedintelui instantei si va fi insotita de o chitanta a taxei de timbru de 2.00 lei , un timbru jud. de 0,15 lei si evident hotararea a carei legalizare se solicita.
Daca nu se mai afla in posesia hotararii de divort, va fi necesar sa formuleze in prealabil o cerere prin care sa i se elibereze o copie xerox a acesteia de la dosar si ulterior sa formulez cererea de mai sus.
Ambele cereri se depun personal si se ridica personal.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat