Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... indemnizatie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

indemnizatie

buna ziua,
as avea o nelamurire in legatura cu veniturile acceptate pentru indemnizatia de crestere a copilului.
veniturile realizate ca PFA, sunt acceptate?
indemnizatie este calculata la valoarea veniturilor, sau la valoarea contributiilor?
multumesc
da, veniturile realizate ca PFA se iau in calcul la stabilirea cuantumului indemnizatiei de crestere
INASEL ALIN - Cabinet de Avocat, Avocat