avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... indemnizatie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

indemnizatie

buna ziua,
as avea o nelamurire in legatura cu veniturile acceptate pentru indemnizatia de crestere a copilului.
veniturile realizate ca PFA, sunt acceptate?
indemnizatie este calculata la valoarea veniturilor, sau la valoarea contributiilor?
multumesc
Cel mai recent răspuns: INASEL ALIN - Cabinet de Avocat , Avocat 15:30, 31 Ianuarie 2011
da, veniturile realizate ca PFA se iau in calcul la stabilirea cuantumului indemnizatiei de crestere
Ultima modificare: Luni, 31 Ianuarie 2011
INASEL ALIN - Cabinet de Avocat, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil roxana15mario roxana15mario Buna ziua, As dori sa va intreb ceva in legatura cu calcularea indemnizatiei.Inca nu sunt insarcinata dar lucram la proiect. Eu lucrez in invatamint si am ... (vezi toată discuția)
venituri in calculul indemnizatiei de crestere a copilului andreea36 andreea36 Buna-ziua! Ma intereseaza daca la media veniturilor pe ultimele 12 luni din care se iau 85% pentru calcularea indemnizatiei de crestere a copilului se iau in ... (vezi toată discuția)
Calcul concret al indemnizatiei pentru maternitate si cea pentru cresterea copilului andeiusa@yahoo.com andeiusa@yahoo.com Buna ziua, Mi-am infiintat un PFA in aprilie 2009, facturez servicii de 5265RON pe luna. Am aflat ca sunt insarcinata, ar trebui sa nasc in sept-oct 2010. ... (vezi toată discuția)