avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ipozitul pentru solarii in cazul persoanelor fizice ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ipozitul pentru solarii in cazul persoanelor fizice autorizate

cum se impoziteaza solariile in cazul in care beneficiarul este persoana fizica autorizata??
Cel mai recent răspuns: Performia Finance , Contabil 10:10, 5 Februarie 2011
Daca va referiti la sumele incasate ca urmare a calitatii d-voastra de PFA, taxele minime pe care le datorati sunt:
5,5% - sanatate
16% - impozit pe venitul net.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata impozit si taxe pfa Silvasanu Silvasanu Buna seara, Am o rugaminte la d-voastra: imi deschid in urmatoarele zile un PFA avand ca obiect de activitate producerea si comercializarea de obiecte ... (vezi toată discuția)
Profesie liberala birta birta daca esti angajat la un sc si esti inregistrat si ca persoana fizica este obligatorie plata contributiei pentru pensii sau numai pentru sanatate ? multumesc. (vezi toată discuția)
Taxe contract prestari servicii persoana fizica independenta sagetutza sagetutza Buna ziua! Am si eu o mare nelamurire. Sunt angajat la o firma care imi plateste toate taxele pentru salarii. (Nu stiu daca e exprimarea corecta, dar din ... (vezi toată discuția)