Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ipozitul pentru solarii in cazul persoanelor fizice ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ipozitul pentru solarii in cazul persoanelor fizice autorizate

cum se impoziteaza solariile in cazul in care beneficiarul este persoana fizica autorizata??
Daca va referiti la sumele incasate ca urmare a calitatii d-voastra de PFA, taxele minime pe care le datorati sunt:
5,5% - sanatate
16% - impozit pe venitul net.