Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit completare 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

completare 101

Daca la declaratia 101/30.09.2010 am impozit pe,profit de recuperat in suma de 1266 lei,in declaratia 101/31.12.2010 lam ce pozitie o trec pentru a se stinge din impozitul pe profit datorat pentru aceasta perioada( in suma de 1328 lei), in final la diferenta de impozit datorat sa ramana suma de 62 lei?
Multumesc
Creditul fiscal din perioadele anterioare nu se evidentiaza in declaratia 101. O sa se compenseze automat pe fisa d-voastra de platitor. Practic, platiti doar diferenta dintre impozitul rezultat pt perioada curenta si creditul fiscal din perioada anterioara, restul se compenseaza automat.