avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere august 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere august 2011

Dupa sase ani de la terminarea facultatii si dupa un job care n-are nici o legatura cu dreptul,m-am hotarat ca asa nu se mai poate,trebuie sa fac ceva cu viata mea.
M-am apucat de invatat pentru august 2011.Sper din tot sufletul ca va fi grila examenul.
Vreau sa ma alatur voua.Si va rog sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea"ce carti cu grile m-ar ajuta?"
Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: ContSters181736 , utilizator 13:32, 1 Februarie 2011
depinde unde vrei sa dai examen.
Laura, vezi aici, gasesti informatii referitoare la carti.
www.avocatnet.ro/content/for...
Se intelege ca pt.inm august vrea sa incerce.
da pentru inm.Imi cer scuzeee sunt cam bulversata.

Va multumesc frumos de ajutor.
Pentru putin.Spor la invatat.
Sunt atat de multe pareri!!!!Si cate carti de grileee!!
Nu vreau sa va plictisesc.Ideea este ca m-am cam rupt de notiuni,e cam si cum as lua-o de la zero.
O sa va bazai,probabil...dar am nevoie de ajutorul vostru.:)

Va multumesc pentru suport!!

Si voua "spor"!!

Alte discuții în legătură

Grile examen unpir 2012 ancavalea ancavalea Salutare! Are cineva modelul de grile de la acest examen din anii anteriori? Va multumesc anticipat! Anca VALEA (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)
master drept ubb cluj 2012 yohy yohy Buna, Intentionez sa ma inscriu la master la UBB specializarea \\\\"Dreptul national si european al afacerilor\\\\". Ma puteti ajuta cu anumite informatii ... (vezi toată discuția)