avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Export in scop necomercial
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Export in scop necomercial

O societate comerciala inregistrata in Romania poate trimite in alta tara bunuri din patrimoniul propriu fara plata ?

In caz afirmativ ce valoare trebuie trecuta la pret unitar in factura proforma ?


Cel mai recent răspuns: alcibiade , utilizator 17:42, 2 Martie 2011
Este posibil, ca mostra cu adaugarea obligatorie "mostre fara valoare comerciale. nu se factureaza" dar si cu Hotarare AGA sau administrator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare bunuri imobile si mobile ale unui sa clsa clsa BUNA ZIUA SUPUN ATENTIEI URMATOAREA SPETA SA actionar majoritar se adopta hotarare AGA pentru instrinarea patrimoniului mobil si imobil catre o ... (vezi toată discuția)
Bună ziua , am plătit avansul pentru miniexcavator, care în ... AlexaB123 AlexaB123 Bună ziua , am plătit avansul pentru miniexcavator, care în momentul un care mi s-a emis factura proforma oferta era de 4100+tva , fără mențiunea ca ... (vezi toată discuția)
Neintelegeri intre asociati, infiintare srl cu acelasi domeniu principal de activitate Pdmihai Pdmihai Buna, Am infiintat un SRL acum cativa ani, in parteneriat cu inca un asociat si cu partile sociale impartite 40/60%, eu avand partea mai mica. In paralel ... (vezi toată discuția)