Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Export in scop necomercial
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Export in scop necomercial

O societate comerciala inregistrata in Romania poate trimite in alta tara bunuri din patrimoniul propriu fara plata ?

In caz afirmativ ce valoare trebuie trecuta la pret unitar in factura proforma ?

Este posibil, ca mostra cu adaugarea obligatorie "mostre fara valoare comerciale. nu se factureaza" dar si cu Hotarare AGA sau administrator.