Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... imprumut
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

imprumut

am oferit cuiva o suma de bani ,acea pers facind un act de mana,stabilind si o data pt inapoierea sumei.acea data a trecut si doresc sa stiu cum pot proceda si ce sanse am pt recuperarea sumei
Daca ati fi facut actul la notar, era foarte simplu, contractul de imprumut ar fi fost titlu executoriu si mergeati direct la executorul judecatoresc sa va recuperati banii.

Asa, cu un act de mana, trebuie sa apelati la instanta sa pronunte o hotarare jud.
Angajati-va un avocat.
Succes!