Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartament: costuri intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartament: costuri intabulare

Buna ziua!am si eu o intrebare in legatura cu cat costa o intabulare a unui apartament de 3 cam in orasul Galati?Multumesc!
Depinde de zona..... si la ce va referiti cand spuneti intabulare
Raspunsul il gasiti la OCPI Galati.
dupa cumparare,intabularea se face de catre notar,care ar trebui sa stie,
si daca apartamentul este mostenit nu trebuie sa ai faci intabularea?
chiar daca e mostenit din cate stiu eu tot se face intabularea asta consta in venirea unui inginer care se ocupa cu asa ceva acreditat OCPI care va masura tot apartamentul ,va face schitele apartamentului plus situatia lui in cartier va depune el actele la OCPI si tot el vi le va scoate dupa 14 zile.Asa cel putin se procedeaza la iasi si intradevar preturile difera de la oras la oras si de la inginer la inginer in functie de comisionul fiecaruia.