Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... se poate?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

se poate?

se poate anula o succesiune sau mai rau un act de proprietate daca beneficiarul nu a platit cheltuielile?
In nici un caz,in aceasta situatie se procedeaza la executare silita,eventual.
dar atunci cum imi pot explica urmatoarea situatie:succesiune facuta in 1982 la "judecatorie"dupa moartea tatalui,cand fratii si mama in viata cedeaza partea lor in favoarea socrului meu.dar acesta nu a mai finalizat actele pentru ca nu a avut banii sa plateasca "un timbru"sau ceva de genul.multumesc pentru raspuns si poate imi mai dati unul.situatia e vaga si pentru mine.
asta inseamna ca succesiunea nu s-a facut si ca actiunea in instanta a fost anulata.
multumesc.inseamna ca trebuie sa deschida o noua succesiune.am sa merg la un notar!