Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cazier auto
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cazier auto

ce apare in cazieru auto si cat timp ramane scris in el pentru ca mia cerut o firma la angajare eu am avut un accident acum un an si vreau sa stiu daca apare dar pot sal cer numai pe o anumita perioada de exemplu ultimu an
mutufast, utilizator
cazierul auto este "vesnic", spre deosebire de cel judiciar nu exista reglementari privind stergerea evenimentelor rutiere din evidenta politiei. teoretic, veti fi "patat" toata viata.
daca nu va angajati pe postul de sofer nu va dezavantajeaza cu nimic ca in cazierul auto apare ca ati produs un accident sau ca ati avut alte incalcari ale codului rutier.
tocmai asta eproblema ca sofer ma angajez pot sal cer pe ultimu an