Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... daune morale
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

daune morale

in cazul unui accident rutier,soldat cu decesul unei persoane cine e responsabil de daunele morale si materiale : asiguratorul,inculpatul sau ambii ?
a-ti spus "cel putin 2.500.000 eur " aceasta este limita inferioara ? deci se discuta de aici in sus ?
Pentru ca tot aveti si timp, si internet, mai bine cautati singur actul normativ de care va vorbeam, este mult de discutat despre asta.
Eu v-am spus legea si articolul, restul, va descurcati.
va multumesc
Asiguratorul RCA achita toate daunele materiale si morale produse din accident dar vina pt decesul produs o suportati dv in functie de mai multi factori. Angajati-va un avocat bun care sa va apere sub toate aspectele in instanta.
Limitele impuse prin normele anuale ale Ordinelor CSA stabilesc plafoanele minime sub care societatile de asigurare nu pot cobori maximele de despagubire.
Este eronat a se interpreta ca valorile respective sint de fapt limitele minime de indemnizare.

Insurance Law Office