Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile

Buna seara!
Marfa achizitionata in scopul revanzarii, pe baza borderoului de achizitie este o cheltuiala deductibila?
Multumesc!
daca sunteti platitor de TVA deduceti valoarea marfii, din care scadeti tva-ul si adaosul comercial.