Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

sunt in divort de sotul meu.Avem o locuinta cumparata dupa ce ne-am casatorit.Suntem despartiti in fapt,sotul parasind domiciliul comun-adica casa mamei.A plecat cu toate actele si cheile de la apartamentul pe care l-am cumparat.Locuieste in alt imobil cu chirie si a inchiriat apartamentul nostru.El incaseaza toata chiria,el plateste rata la apartament.La partaj,ratele platite in perioada de cand n-am mai fost impreuna vor fi considerate ca platite doar de el,avand in vedere ca el plateste ratele si din chiria incasata pt acel imobil.Are el dreptul sa se foloseasca de toata chiria ,avand in vedere ca si eu sunt proprietar ca sii el?
Sfatul meu este sa va angajati un avocat ... partajul dumneavoastra e un pic mai complicat si cred ca aveti nevoie de o aparare calificata ...