Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... refuz plata factura telefonie mobila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

refuz plata factura telefonie mobila

Am un prieten care si a facut abonament csm, a avut o factura de 200ron si nu a platit-o acum ii vine o somatie de la o firma de avocatura precum ca tre sa plateasca factura altfel il va da in judecata!omul nu detine bunuri, nu are venit legal poate sa ii faca ceva?
tig33r, utilizator
deocamdata nu au ce sa-i faca. ar trebui totusi sa plateasca datoria, candva se va angaja si datoria va fi muuult mai mare. nu e obligatoriu ca firma sa lase datoria sa se prescrie
o intrebare............... daca sa zicem ,,hartiile de la eos romania firmele de recuperare nu au ajuns la mine" si eu platesc ultima factura emisa de catre firma de telefonie, mi se mai pot pune penalitatile de la eos?