Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării credit pentru romani cu resedinta in strainatate - ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

credit pentru romani cu resedinta in strainatate - acte necesare.

buna ziua....lucrez in spania cu contract de munca de 7ani....as dori un imprumut in romania pentru renovarea unui apartament ,,,ce sanse am sa mi se acorde imprumutul de 3000€(este o urgenta)...ce acte imi trebuiesc (mentionez ca lucrez in casa,,ingrijitoare,doua batrane,si am salarul destul de bun)numai ca pot justifica doar cu contractul atat...:hm:.in speranta ca ma veti ajuta cu un sfat multumesc anticipat
adresati-va unei banci din Romania cu dovezile unde lucrati si dk banca va accepta inseamna ca ati reusit.succes.
avand in vedere faptul ca bancile au politica lor de acordare ...e mai bine sa mergeti la o banca sa discutati direct cu persoana care se ocupa de acordarea imprumuturilor si creditelor ptr a va pune la punct cu toate costurile si dobanzile ...parerea mea ca oricum sunt costuri ascunse dar ..e mai bine sa vedeti la fata locului ca asa dupa vorbe e mai ......succes
De ce nu imprumutati in Spania banii? Dobanzile sunt structural mai mici acolo si in plus, ei pot executa neplata direct la fata locului, deci riscul inclus in dobanda va fi mai mic.
am facut in spania omprumut..dar am dat pentru 2500(imprumutul)........3550inapoi in 2ani...iar acum nu se mai dau asa usor imprumuturi la nici o banca...nu dau la ai lor dar la straini nici atat......si ma gandeam ca in tara giram cu casa....multumesc pentru raspuns
Decizia de finatare in aceasta situatie apartine fiecarei banci in finctie de politica interna de creditare.Printre conditiile ce trebuie indeplinite pentru accesarea creditului se regasesc:
- contractul de munca trebuie sa fie pe perioada nedeterminata, ( in cazul in care suma ce doriti sa o rambursati dupa accesarea creditului nu depaseste perioada inscrisa in contractul dumneavoastra de munca, contractul poate sa fie si pe perioada determinata)
- vechime de cel putin 6 luni, un an..depinde de unitatea bancara,