Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura notariala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura notariala

Buna
Am si eu o nelamurire..Sunt in australia si doresc sa trimit copilul de 6 ani in vacanta la bunica in romania. Sunt divortat si copilul mi-a fost incredintat mie iar intrebarea mea este ........Banuiesc ca poate intra in romania daca este si cetatean roman dar problema este cum fac ca bunica sa mil puna pe avion inapoi calatorind singur. Sa dau o procura bunici? Dar unde sau cum a-si putea face asta?
Multumesc
Serios!!!!! Asta insemna ca nu se mai poate reintoarce?? Chiar daca dau declaratie/procura buncii ca sa il poata pune pe avion cu o insotitoare de la compania x.