Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchiriere cap tractor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchiriere cap tractor

buna ziua! am suspendata firma pe o perioada de 1 an si as dori sa stiu daca pot sa inchiriez capul tractor care il am achizitionat pe firma si ce fel de contract ar trebui sa fac ca sa fiu in legalitate atata timp cat firma este suspendata.
multumesc
Cat timp firma are activitatea suspendata nu puteti sa efectuati operatiuni comerciale.( faptul ca inchiriati un utilaj care se afla in patrimoniul societatii si obtineti o chirie poate fi considerata o activitate comerciala). Reluati activitatea societatii si puteti inchiria utilajul.