Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintarea unui srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintarea unui srl

buna seara
as dori sa stiu urmatoarele:
-pasii care ar trebui urmati pentru infiintarea unui srl,cu toate activitatile permise de lege:
-costurile finale
va multumesc anticipat
Detalii infiintare aici: [ link extern ]
Costurile pentru infiintare -aceasta insemnand intocmire/redactare/consultanta urmat de depunerea documentatiei in jur de 900 ron la care se adauga capitalul social(minimum 200 lei).
capitalul social 200 lei, declaratii la notar inclusiv specimenul de semnatura 50 lei pe asociat, taxe onrc: rezervare denumire 69 lei, taxe infiintare 450 lei restul se regaseste in drumuri si acte necesare : act constitutiv atestat de avocat pe care ONRC il tarifeaza la 350-500 lei +drumuri banca, finante
doradragan, utilizator