Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cat costa suspendarea societatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cat costa suspendarea societatii

Dar infiintarea II?
Va multumesc pentru raspunsurile date pana acum!
:D
O infiintare I.I. consta in jur de 480 lei, o suspendare in jur de 400, insa cred ca depinde de fiecare localitate in parte.
Taxele percepute de orc sunt aceleasi indiferent de judet.
Pentru infiinatre taxele sunt cam 400-450 in momentul in care depuneti dosarul, insa pe langa acestea va mai costa rezervarea de denumire 56 lei, capital social minim 200 lei, declaratia de asociat si administrator inca 50 lei, precum si specimenul de semnatura 50 lei.
Atat declaratia de asociat si administrator, cat si specimenul de semnatura se pot da la orc si sunt scutite de taxe.

In ceea ce priveste suspendarea, am platit si 250-350 lei.