Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Iesire la pensie

Buna ziua.Sant nascut la data de 01 martie 1951,lucrez din anul 1969 pana in prezent 2011.Mentionez ca din 1970 pana in 1982 am lucrat in grupa 2 de munca(adica 2 ani si 7 luni de grupa).Cand pot sa ies la pensie .Va multumesc
ciprinel, utilizator
Imi cer scuze am gresit eu,deci 11ani lucrati in grupa 2,dar spuneti-mi va rog care este diferenta de penalitati intre anticipat si anticipat partial pentru a iesi la 60 de ani
ciprinel, utilizator