Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... calitatea de administrator
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

calitatea de administrator

Buna ziua,
O persoana care are calitatea de administrator la o societate este urmarita penal pentru evaziune fiscala. Mai poate activa in aceasta calitate daca este urmarit penal pentru evaziune fiscala.
Multumesc
maryanro, utilizator
Poate. Orice persoana este prezumata a fi nevinovata.
Atat timp cat nu a fost condamnat printr o hotarare judecatoreasca definitiva.
Nu poate fi administrator persoana care a fost condamnata nu care este cercetata. Asa cum a spus antevorbitorul meu pana nu se dovedeste vinovatia acestuia.... este prezumat a fi nevinovat