Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubiri legea 10
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubiri legea 10

Avem o Sentinta a ICCJ privind acordarea de despagubiri pentru un imobil din Bucuresti data in anul 2007. Dosarul a stat 3 ani (!) la Primaria Bucuresti, a iesit Decizia Primarului General in aprilie 2010, dar dosarul a mai stat cateva luni acolo, pentru a ajunge la Prefectura Bucuresti in decembrie 2010. In Ianuarie 2011 am facut un Memoriu adresat Prefectului Municipiului Bucuresti in care ceream rezolvarea dosarului in regim "accelerat", avand in vedere timpul scurs de la Sentinta ICCJ. Iar acum ...X-( asteptam, ca ce putem face altceva??? Ne puteti sugera o alta atitudine?
kunanca, utilizator
Exista posibilitatea adresarii unei cereri avand ca obiect obligatia de a face in temeiul Legii 554/2004 dupa ce veti primi un raspuns la adresa prin care trebuie sa solicitati in prealabil inaintarea dosarului administrativ catre ANRP, termenul legal de inaintare a dosarului impreuna cu decizia Primarului se face in 30 de zile, de catre Prefectura .
Multumesc pentru raspuns. . Daca am inteles bine, Prefectura are obligatia sa trimita dosarul la ANRP in 30 de zile ?