Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

in urma cu 8 ani cand am divortat nu am facut partajul,acum fostul sot va vinde casa construita pe pamantul cumparat in timpul casatoriei;casa a fost inregistrata si construita pe firma lui a carui asociat unic este. Daca as cere acum partaj as putea castiga ceva,sau ar fi mai bine sa il las sa o vanda si apoi sa solicit partea mea?
Partajul este imprescriptibil, adica poate fi facut oricand.
Daca vreti sa-l impiedicati sa vanda casa, formulati acum actiune
de partaj cu privire la teren.
multumesc mult pentru raspuns