avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Stopaj la sursa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Stopaj la sursa

Cum as putea sa platesc stopajul la sursa ? Daca vb la finante , nun pot cadea la o intelegere sa-l platesc in rate?
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 16:40, 7 Martie 2011
Intrebarea este ambigua ....
- despre ce stopaj la sursa este vorba ?

nun pot cadea la o intelegere sa-l platesc in rate?

- nu exista aceasta prevedere in Codul fiscal - plata in rate
dvs platiti cat aveti iar ANAF va calculeaza penalizari la debitul ramas pt fiecare zi de intarziere
S-a platit niste stopaje la sursa. Din chitanta nu inteleg pe ce surse: Simbol cont:
- 2621050301codfiscal
- 2821040201codfiscal
- 22210301codfiscal
Ma puteti ajuta?
contabilul va da datele necesare
sau solicitati certificat fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sc cu datorii catre anaf bogdaner bogdaner Am o Sc care a adunat datorii catre ANAF (debit : 9000 ron si penalitati 7000 ron cu aproximatie)...Ideea e ca datorile s-au adunat din cauza impozitului ... (vezi toată discuția)
Stopaj la sursa andreia85 andreia85 Am avut control de la fisc si vor sa faca plangere penala pentru neplata stopajului la sursa. As dori sa stiu daca in stopajul la sursa intra si majorarile de ... (vezi toată discuția)
Stopaj la sursa Crystynika Crystynika Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care dintre conturile contabile sunt considerate stopaj la sursa. Am o lista de 133 de pagini de la ANAF pe care tb sa o ... (vezi toată discuția)