Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Stopaj la sursa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Stopaj la sursa

Cum as putea sa platesc stopajul la sursa ? Daca vb la finante , nun pot cadea la o intelegere sa-l platesc in rate?
Intrebarea este ambigua ....
- despre ce stopaj la sursa este vorba ?

nun pot cadea la o intelegere sa-l platesc in rate?

- nu exista aceasta prevedere in Codul fiscal - plata in rate
dvs platiti cat aveti iar ANAF va calculeaza penalizari la debitul ramas pt fiecare zi de intarziere
S-a platit niste stopaje la sursa. Din chitanta nu inteleg pe ce surse: Simbol cont:
- 2621050301codfiscal
- 2821040201codfiscal
- 22210301codfiscal
Ma puteti ajuta?
contabilul va da datele necesare
sau solicitati certificat fiscal