Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde se depune dosarul pentru emiterea Ordonantei de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde se depune dosarul pentru emiterea Ordonantei de plata?

Ce instanta este competenta pentru a emite o ordonanta de plata (fara judecarea cauzei pe fond), in conditiile in care debitorul (SA) se afla in sectorul 6 - Bucuresti, iar suma datorata este mai mare de 100000 lei?
Cu multumiri.
la tribunalul Bucuresti
Multumesc