Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Instanta competenta Ordonanta de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Instanta competenta Ordonanta de plata

Ce instanta este competenta pentru a emite o ordonanta de plata (fara judecarea cauzei pe fond), in conditiile in care debitorul se afla in sectorul 6 - Bucuresti, iar suma datorata este mai mare de 100000 lei?
Cu multumiri.
Instanta competenta sa emita ordonanta de plata este cea care are competenta judecarii fondului cauzei si anume Tribunalul Bucuresti.
Multumesc