Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie din urma?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie din urma?

Copilul meu de 1.7 ani nu a luat niciodata alocatia de 200 lei, nu am fost in tara. Acum are certificat romanesc, si daca depun actele pentru alocatie imi da si din urma? Sau doar ce mai ramane pana implineste 2 ani?
Multumesc
cu sigurata si eu am depus actele ptr fetita mea dupa 6 luni ptr ca nu am stiut ca se face un dosar si mi-a dat tot din urma!
Multumesc mult, sper sa fie asa si la noi :)