Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs subofiteri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs subofiteri

Sunt subofiter jandarm, in luna martie am participat la un concurs pentru ocuparea unei functii in cadrul Pol. T.F.,unde am fost declarat admis.La concurs am participat fara sa-mi instiintez cunducerea unitatii, fapt pentru care nu mi s-a aprobat mutarea, chiar daca cei de la inspectoratul de politie au cerut dosarul de cadre.As dori un raspuns cat mai legal.
Am dreptul la acest transfer?
Daca nu, ce se poate intamla daca plec cu demisie?
1. Nu mai postati o intrebare pe mai multe topicuri , deja vi s-a raspuns pe topicul demisie Ministerul Apararii unde ati mai scris inca odata acelasi lucru.

2. Daca plecati prin demisie, veti fi trecut in rezerva potrivit Legii nr.80/1995 privind statutul cadrelor militare. Până la comunicarea ordinului de trecere în rezervă sunteti obligat să va îndepliniti atribuţiile funcţiei în care sunteti încadrat, precum şi toate îndatoririle ce va revin.
Cornel Vasile, Consilier juridic