Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... casa verde
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

casa verde

Buna seara,
am construit o casa in 2010.Doresc sa depun documentatie pentru a beneficia de fonduri "casa verde", adica as dori sa instalez o centrala pe gazeificare,
Cum trebuie sa procedez, catre cine trebuie sa fac solicitarea.
Am sanse ? care este termenul in care trebuiesc depuse documentele ?
Multumesc.
Finantarea acestui program va incepe din luna aprilie. Interesati-va la Agentia Regionala pentru Protectia mediului.
Actele necesare depunerii dosarului le gasiti in cuprinsul legii:
[ link extern ]
Multumesc pentru raspuns.
Cum pot afla firmele agreate de AMFdin judetul Arges cu care pot derula programul Casa Verde?
.....ce semnifica AMF?
Pentru detalii, contactati telefonic Ag. de protectia mediului Arges:
[ link extern ]
succes!