avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... casa verde
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

casa verde

Buna seara,
am construit o casa in 2010.Doresc sa depun documentatie pentru a beneficia de fonduri "casa verde", adica as dori sa instalez o centrala pe gazeificare,
Cum trebuie sa procedez, catre cine trebuie sa fac solicitarea.
Am sanse ? care este termenul in care trebuiesc depuse documentele ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: doina_manuela , utilizator 18:40, 13 Februarie 2011
Finantarea acestui program va incepe din luna aprilie. Interesati-va la Agentia Regionala pentru Protectia mediului.
Actele necesare depunerii dosarului le gasiti in cuprinsul legii:
[ link extern ]
Multumesc pentru raspuns.
Cum pot afla firmele agreate de AMFdin judetul Arges cu care pot derula programul Casa Verde?
.....ce semnifica AMF?
Pentru detalii, contactati telefonic Ag. de protectia mediului Arges:
[ link extern ]
succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere fonduri europene incalzire cu panouri solare ana1958 ana1958 Buna seara.Se pot achizitionarea instalatii de incalzire solara a apei cu fonduri europene?Daca da unde ar trbui sa ma adresez. Multumesc. (vezi toată discuția)
Accesare fonduri europene camelia iosif camelia iosif Buna ziua, Doresc sa incep o activitate avand ca obiect colectare fier vechi, sau reparatii masini. Stiu ca pentru asceste activitati as putea accesa ... (vezi toată discuția)
Mostenire fundatie raressibiu raressibiu Buna ziua Am mostenit Fundatia Non profit dupa decesul tatalui meu. Fundatia are trecute in statut ca si activitati de baza protectia sociala si a ... (vezi toată discuția)