Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri - furnizarea de energie termica
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri - furnizarea de energie termica

Intrebarea mea este daca exista un fond ce poate fi contractat de catre administratia publica locala pentru creearea unei centrale termice la nivel de unitate administrativ-teritoriala.
Iarna aceasta nu a fost furnizat agent termic catre populatie, intrucat furnizorul a intrat in faliment, insa nici pentru anul viitor nu exista niciun investitor interesat si ma intrebam daca exista totusi o solutie.
Multumesc!
Exista o solutie optima pentru situatia prezentata. Aceasta se numeste descentralizare.