avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri - furnizarea de energie termica
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri - furnizarea de energie termica

Intrebarea mea este daca exista un fond ce poate fi contractat de catre administratia publica locala pentru creearea unei centrale termice la nivel de unitate administrativ-teritoriala.
Iarna aceasta nu a fost furnizat agent termic catre populatie, intrucat furnizorul a intrat in faliment, insa nici pentru anul viitor nu exista niciun investitor interesat si ma intrebam daca exista totusi o solutie.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Holda Finance , Consultant credite si finantari 10:28, 8 Februarie 2011
Exista o solutie optima pentru situatia prezentata. Aceasta se numeste descentralizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deconectare apartament de la termoficare de catre furnizorul de agent termic fara solicitare proprietar AGT AGT Buna ziua, Mama mea locuieste (singura) la bloc si pe scara blocului a ramas singurul apartament fara centrala termica individuala. Asociatia de locatari a ... (vezi toată discuția)
Contestare penalitati aplicate de asociatie AsociatiaMihaiViteazuTV1 AsociatiaMihaiViteazuTV1 Buna seara. Am dori si noi niste raspunsuri in legatura cu un caz din cadrul asociatiei noastre. Un locatar contesta penalitatile care i-au fost atribuite ... (vezi toată discuția)