Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... insolventa firma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

insolventa firma

Lucrez la un magazin alimentar care din luna ianuarie pana in prezent nu a fost deschis decat 5 zile.Angajatorul nu are platite darile la stat de la angajarea mea.Verbal m-a informat ca incepan d cu 01.03.2011 intra in insolventa.
Eu ce drepturi am ca si angajat, nu terbuie sa ma informeze in scris despre aceasta problema(cu cat timp inainte), cu ce art. se inchide CIM, beneficiez de somaj tinand cont ca nu are platit nimic.In acest caz cum pot proceda, pierd somajul, unde sa ma adresez.
Va multumesc
Chiar nu este nimeni cara sa ma ajute?