Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de comodat - transfer
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de comodat - transfer

In luna octombrie 2010 am facut un contract de comodat in care am specificat transferul definitiv de calculatoare pc cu licentele respective fiecarui calculator in parte, catre o alta firma ( intre o intreprindere familiala si o intrprindere individuala - mentionez ca sunt administrator la ambele) , este legal?

- mentionez ca am primit confirmarea celor de la microsoft privind legalitatea licentelor numai daca sunt transferate cu tot cu calculator.

dar, la sfirsitul lui octombrie am radiat prima firma , mai este legal contractul de comodat ?

Multumesc.
Prin contract de comodat se cedeaza folosinta nu proprietatea, deci calculatoarele apartin in continuare firmei de provenienta.