Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general registrul de plati si incasari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

registrul de plati si incasari

Buna seara,cum se completeaza registrul de plati si incasari pentru intreprindere individuala?
Foarte simplu,la rubrica incasari se trec sumele incaste pentru carte ati eliberat chitante,la plati cheltuielile.
Daca aveti ca activitate comert cu amanuntul ve-ti avea 4 rublici in registrul.
Si atentie ! nu lasati nici un rand liber.Face-ti totalul pe luna si continuati pe randul urmator.