avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general registrul de plati si incasari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

registrul de plati si incasari

Buna seara,cum se completeaza registrul de plati si incasari pentru intreprindere individuala?
Cel mai recent răspuns: Marioara Amarie , Contabil 20:15, 8 Februarie 2011
Foarte simplu,la rubrica incasari se trec sumele incaste pentru carte ati eliberat chitante,la plati cheltuielile.
Daca aveti ca activitate comert cu amanuntul ve-ti avea 4 rublici in registrul.
Si atentie ! nu lasati nici un rand liber.Face-ti totalul pe luna si continuati pe randul urmator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modalitate de completare formular 200 adriana_nicolae29 adriana_nicolae29 Trebuie sa depun formularul 200 pt 2012 si nu stiu ce sume sa trec la rubricile respective...ma poate ajuta cineva? Multumesc (vezi toată discuția)
Activitate taxi fionut fionut Buna seara! Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu regitrele incasari si plati si inventar sant in sistem real si inca nu am completat pt anul 2011 ... (vezi toată discuția)
Contabilitate intreprindere individuala Andrey23 Andrey23 Recent am deschis un II am de pus declaratia 220 norma de venit, am primit decizia de impunere, am facut deja achizitii pe II-ul deschis si as vrea sa stiu de ... (vezi toată discuția)