avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cererea CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cererea CEDO

Buna seara tuturor,

1.As vrea sa va mai intreb daca cererea formulata la cedo trebuie scrisa neaparat la calculator sau se poate trimite si inscrisuri de mana pe formularul de cerere;
Intreb asta pt.ca nu beneficiez de acces la imprimanta.

2;Data la care e luata in considerare cererea este cea la care ajunge la Strasbourg sau se ia in considerare data postei?

Multumesc mult,
Cu stima
Cel mai recent răspuns: pacurariu maria , utilizator 18:41, 14 Februarie 2011
Buna seara,
Actiunea Cedo are un formulat tip, care trebuie scris la calculator in mod uzual.
Data postei este data care se ia in considerare.
1. Este de preferat sa o scrieti la calculator pentru ca este mult mai usor de citit, de parcurs (decat scrisa de mana)
O puteti scrie la calculator si o puneti pe un cd, stick si mergeti la un centru de printare pentru a o scoate la imprimanta.

2. Data inregistrarii plangerii dvs este data trimitetii acesteia catre cedo = data postei.
Multumesc tuturor pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cedo stefymindrut stefymindrut Buna ziua, plângerea catre CEDO o pot trimite direct la ei sau trebuie sa treaca de asa zis \"filtru de triere \" din Romania? ....ma tem ca este si ... (vezi toată discuția)
Divergente cu presedintele asociatiei andreeaneagu andreeaneagu Va rog foarte mult sa-mi raspundeti si mie la urmatoare intrebare. Asociatie de proprietari nu trebuie sa aiba calculator si imprimanta? Eu administrez o ... (vezi toată discuția)
Buna seara .as dori si eu o adresa de email pt judecatoria bucuresti ... Ioanaaurorofa Ioanaaurorofa Buna seara .as dlri si eu o adresa de email pt judecatoria bucuresti sector 2..cea de la unirii...unde pot trimite o cerere pt judecata in lipsa si sa ajunga ... (vezi toată discuția)