Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cererea CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cererea CEDO

Buna seara tuturor,

1.As vrea sa va mai intreb daca cererea formulata la cedo trebuie scrisa neaparat la calculator sau se poate trimite si inscrisuri de mana pe formularul de cerere;
Intreb asta pt.ca nu beneficiez de acces la imprimanta.

2;Data la care e luata in considerare cererea este cea la care ajunge la Strasbourg sau se ia in considerare data postei?

Multumesc mult,
Cu stima
Buna seara,
Actiunea Cedo are un formulat tip, care trebuie scris la calculator in mod uzual.
Data postei este data care se ia in considerare.
1. Este de preferat sa o scrieti la calculator pentru ca este mult mai usor de citit, de parcurs (decat scrisa de mana)
O puteti scrie la calculator si o puneti pe un cd, stick si mergeti la un centru de printare pentru a o scoate la imprimanta.

2. Data inregistrarii plangerii dvs este data trimitetii acesteia catre cedo = data postei.
Multumesc tuturor pentru raspuns!