Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum se face o plangere in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum se face o plangere in instanta

Buna ziua,

as vrea sa stiu cum se face o plangere in instanta, pe motiv ca primaria nu pune in aplicare o sentinta definitiva si irevocabila de punere in posesie cu un teren?

multumesc
Mergeti la un executor judecatoresc. Nu mai puteti face "plangere" la instanta.
multumesc, dar as vrea o lamurire: nu mai pot, in sensul ca nu mai exista un asemenea tip de actiune ? sau doar in cazul in speta nu se mai poate face acea plangere?
multumesc.
din ce ati explicat dvs. pe froum, deja a fost un proces pe rol pe care dvs. l-ati castigat.
daca ati si investit hotararea judecatoreasca cu formula definitiva si executorie, urmatorul pas ar fi sa va adresati direct unui executor judecatoresc.
in instanta ati castigat deja ;)
roxanel a scris:

din ce ati explicat dvs. pe froum, deja a fost un proces pe rol pe care dvs. l-ati castigat.
daca ati si investit hotararea judecatoreasca cu formula definitiva si executorie, urmatorul pas ar fi sa va adresati direct unui executor judecatoresc.
in instanta ati castigat deja ;)

da, am castigat nimic.
in ce masura un executor o sa-mi reprezinte interesele? lasandu-le la o parte pe ale lui...
asta e singura solutie?
El va va ajuta ca hotararea sa fie executata. Atentie ! Aveti termen 3 ani sa faceti asta, altfel...v-ati judecat degeaba!