Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale casa de marcat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

casa de marcat

buna seara,
as vrea sa stiu daca sunt doar anumite magazine sau societati specializate, de unde trebuie sa achizitionez o casa de marcat, sau pot sa o cumpar de oriunde, doar ca trebuie fiscalizata. daca o pot cumpara de oriunde, o pot fiscaliza? o sa gasesc pe cineva care sa-i faca service-ul?
va multumesc
Buna seara,
casa de marcat poate fi cumparata din orice magazin specializat dar trebuie inregistrata fiscal.
stiu ca trebuie inregistrata fiscal.
intrebarea era: daca eu cumpar casa de marcat, spre exemplu din afara tarii, pot rezolva in tara cu o alta firma care sa se ocupe de service si eventual de ce mai am nevoie pentru fiscalizarea ei? sau trebuie cuparata obligatoriu de la firma de la care am aceste pretentii?
merci