avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general administrator de asociatie probleme mari si nelamuriri ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

administrator de asociatie probleme mari si nelamuriri cu noua declaratie 112

sunt administrator al unei asociatii de locatari si am inteles ca sa schimbat declaratia 100 unde eu declaram venitul la rubrica alte venituri pf(690)iar acum mi sa spus ca sa schimbat declaratia si nu stiu unde ma incadrez la ce categorie ca nu mai exista (alte venituri pf)ci doar alte venituri si mi-au zis ca nu e buna aceasta declaratie ,
Niste lamuriri si indrumari corecte daca se poate:(
|
Cel mai recent răspuns: marusica_2006 , utilizator 11:16, 12 Februarie 2011
Nu este asa de greu de completat declaratia 112. O gasiti pe site la ANAF [ link extern ]
:sorry:unde ma incadrez acum si la ce venituri sa incadrez aceasta activitate ,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul format al declaratiei d 112 v2.0.0 cornelusha cornelusha Buna ziua, va rog spuneti-mi si mie cum trebuie procedat daca asoc noastra de propr. are conventii civile pentru admin si op.ecologic( pentru ambii se ... (vezi toată discuția)
Obligatiile fiscale ale asociatiilor de proprietari catre stat elga50 elga50 Cititi acest articol aparut in data de 13.07.2012 pe site-ul ... (vezi toată discuția)
In ce declaratie se regaseste acum prestatia pe conventie civila? ANDRU55 ANDRU55 Buna seara, Incepand cu luna octombrie 2017 Declaratia 112 nu mai cuprinde segmentul pentru conventiile civile. Cum declar obligatiile fiscale pentru ... (vezi toată discuția)