Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general administrator de asociatie probleme mari si nelamuriri ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

administrator de asociatie probleme mari si nelamuriri cu noua declaratie 112

sunt administrator al unei asociatii de locatari si am inteles ca sa schimbat declaratia 100 unde eu declaram venitul la rubrica alte venituri pf(690)iar acum mi sa spus ca sa schimbat declaratia si nu stiu unde ma incadrez la ce categorie ca nu mai exista (alte venituri pf)ci doar alte venituri si mi-au zis ca nu e buna aceasta declaratie ,
Niste lamuriri si indrumari corecte daca se poate:(
Nu este asa de greu de completat declaratia 112. O gasiti pe site la ANAF [ link extern ]
:sorry:unde ma incadrez acum si la ce venituri sa incadrez aceasta activitate ,