Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inspector resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inspector resurse umane

Buna ziua,

Am si eu o intrebare, daca anagajez pe cineva pe un post de referent resurse umane dar inca nu a terminat cursul de inspector resurse umane, as putea totusi sa-l incadrez ca referent / inspector resurse umane?

Va multumesc
Buna ziua,

Am terminat un curs de inspector resurse umane, am luat si examenul si intr-o luna imi voi ridica certificatul (mentionez ca a fost organizat de o firma, nu de ITM-dar e o firma acreditata). Ce as putea face cu acest curs? Mai precis as vrea sa stiu daca dau exmanenul organizat de ITM (care stiu ca se da la inceputul fiecarui an), pot sa devin PFA pe consultanta in domeniul resurse umane. Am citit pe site-ul ITM cum ca examenul se poate da doar daca exista trimitere de la angajator si se foloseste strict pentru completarea cartilor de munca la angajator.

Multumesc anticipat!